Práce s Ozoboty

V posledním týdnu tohoto školního roku nahlédli prvňáčci do světa programování a robotiky. Využili jsme k tomu malé roboty, tzv. Ozoboty, kteří umí jezdit po čáře, vnímat její barvu a dokonce číst různobarevné kódy. S tím, jak Ozoboti fungují, seznámili malé žáčky čtvrťáci. Prvním krokem bylo vytvořit fixami vícebarevnou cestu – během průjezdu Ozobota dráhou pak mohly děti sledovat menší světelnou show. Následoval pracovní list, kde už bylo úkolem naprogramovat Ozobota podle zadání. Na závěr si vyzkoušely naplánovat svou vlastní cestu s barevnými kódy, kdy každá variace barev znamenala pro Ozobota jiný povel (zrychlit, jet pozadu, udělat piruetu,...). Pro děti to byl velký zážitek. Čtvrťáci se své role zhostili skvěle a prvňáci se nejen naučili základy programování, ale také si užili spoustu zábavy.

školní zpravodaj / 24.čer 2024 Kateřina Aujezdecká, Blanka Králová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024