ZUŠ Bezdrevská 3 - Vltava

V rámci ZUŠ nabízíme 2 obory zaměření. Hudební a literárně-dramatické. Uzávěrka přihlášek je stanovena k 31. 5. 2025. Přijímací talentové zkoušky se budou konat od 2. 6. – 5. 6. 2025. Přihláška je volně dostupná na http://www.izus.cz

Hudební obor

Obor poskytuje základy odborného uměleckého vzdělání zejména žákům školního věku, kteří projevili potřebné předpoklady a zájem o studium hudby. Úkolem je vychovat z nich zaujaté hudebníky, kteří by byli schopní vlastního pěveckého nebo instrumentálního projevu s vědomím, že i umění je výsledkem cílevědomé práce.

Škola zřizuje:

• přípravné studium, které je určeno pro žáky zpravidla od 5 let věku
  • základní studium I. stupně, které má 7 ročníků a je určeno pro žáky od 7 let věku
  • základní studium II. stupně, které má 4 ročníky a je určeno pro žáky od 14 let věku

Každý žák navštěvuje týdně jednu hodinu hry na nástroj. Součástí studia je povinná výuka hudební nauky (1. – 5. r. jedna hodina týdně a ve vyšších ročnících, zpravidla od 4. r. I. stupně povinně volitelný předmět, zaměřený na kolektivní činnost (komorní hra, souborová hra, komorní zpěv, sborový zpěv).

Vyučují se tyto předměty:

Hudební prvouka, Hravé pískání - pro děti předškolního věku či žáky 1. tříd ZŠ, klavír, keyboard, housle, zobcová flétna, příčná flétna, hoboj, klarinet, saxofon, trubka, lesní roh, pozoun, baryton, tuba, kytara, bicí nástroje, sólový zpěv a sborový zpěv: Piccolo (6 - 8 let), Da Capo (8 – 12 let), Canzonetta (12 – 18 let) a sbory dospělých Canzona a Vox Novus

Literárně – dramatický obor

Obor nabízí žákům celkový osobnostní rozvoj, podporuje jejich vlastní tvořivost, rozvíjí vlohy a dovednosti v oboru divadelní, slovesné a literární tvorby. Umožňuje dětem získávat tvůrčí zkušenosti a zdravé sebevědomí v oblasti komunikace a vztahů, které mohou uplatnit v běžném životě.

Škola zřizuje:

• přípravné studium, které je určeno zpravidla pro žáky 1. třídy ZŠ

Vyučují se tyto předměty:

přípravná dramatická výchova, dramatická průprava, dramatická výchova, přednes, divadelní průprava, práce s textem

Přihlášení do ZUŠ

Kritéria pro přijetí žáků ke studiu ve školním roce 2025/2026

Přijímání uchazečů o vzdělávání se řídí vyhláškou č. 71/2005 Sb. o základním uměleckém vzdělávání. V přijímacím řízení bude zohledněna kapacita školy a datum podání přihlášky. Uzávěrka přihlášek je stanovena k 31. 5. 2025. Přihláška je volně dostupná na http://www.izus.cz. Po odeslání vyplněné přihlášky se žák dostaví na přijímací talentové zkoušky, o kterých budou rodiče žáků v prvním týdnu v červnu informováni mailem, který bude uveden v přihlášce.

Přijímací talentové zkoušky

se budou konat od 2. 6. – 5. 6. 2025 od 15.00 – 17.00 hod. nebo po telefonické domluvě v pavilonu ZUŠ, č. dveří 94.

Případný doplňující zápis bude probíhat dne 2. 9. 2025.

Žáci jsou přijímáni na základě výsledků talentové zkoušky. Počet přijatých žáků závisí na povolené kapacitě školy. Žáci, kteří nebyli přijati ke studiu z kapacitních důvodů, jsou zařazeni do databáze nepřijatých uchazečů. V případě uvolnění kapacity školy jsou následně přijati.

O přijetí a zařazení žáka ke studiu na ZUŠ jsou zákonní zástupci žáka vyrozuměni Oznámením o přijetí do přípravného studia. Přijatí žáci jsou do výuky zařazeni v souladu s platnou legislativou a ŠVP ZUŠ.

Obsah přijímací zkoušky:

Hudební obor

• zpěv libovolné písně
  • zopakování zahraného tónu, rozlišení tónů (počet tónů, výška, délka, síla …)
  • opakování jednoduchých rytmických cvičení tleskáním

Literárně dramatický obor

• mluvní dovednosti – přednes básně, říkadla

Úplata za vzdělávání v ZUŠ

Všeobecné podmínky

• Úplatu za vzdělávání hradí žáci pololetně, převodem na účet školy 2599179359/0800.
  • Podklady k úhradě jsou zasílány elektronicky.
  • Úplata za vzdělávání musí být uhrazena za 1. pololetí školního roku nejpozději do 15. září a za 2. pololetí nejpozději do 15. února.
  • Úplata v žádném případě není školným (cenou za vyučovací hodinu), ale ročním příspěvkem na provozní náklady školy.
  • Mzdové náklady jsou plně hrazeny státem.
  • Škola úplatu ani její část z důvodu plánování finančních nákladů žákům nevrací.
  • V případě nepřítomnosti pedagoga ve škole se z organizačních a časových důvodů výuka nenahrazuje.
  • Studium lze ukončit pouze k 31. lednu nebo k 30. červnu, a to na základě písemné odhlášky.

22.10.2024 lichý týden

Sabina

nejbližší prázdniny za: 6 dní Den vzniku samostatného československého státu

29. října

Podzimní prázdniny

30. října

Podzimní prázdniny

5. listopadu

6. listopadu

Podzimní koncert žáků ZUŠ - aula 18.00 v aule

7. listopadu

20. listopadu

Rodinný koncert ZUŠ k Roku české hudby - aula 18.00

9. prosince

Zpívání u vánočního stromu v rámci Dne otevřených dveří - Da Capo 17.00, nádvoří školy

Den otevřených dveří + vánoční jarmark

11. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ pro MŠ

13. prosince

Vánoční koncert Piccola a Da Capa, Kostel Palackého náměstí 18.00 hod.

14. prosince

Vánoční koncert Canzonetty - kostel Palackého náměstí v 17.00 hod.

ZOBRAZIT KALENDÁŘ
Motto