Návštěva Goethe-Institutu Prag

Ve středu 19. června se úspěšní účastníci soutěže Bücherwurm z Jihočeského, Pardubického a Olomouckého kraje vypravili do Prahy na návštěvu Goethe Institutu. Z naší školy se k této akci připojila Klára Mlezivová ze 7. C jako vítězka ceny publika.

Nejprve byli žáci seznámeni se strukturou, funkcemi a světovým rozšířením této organizace. Následovala komentovaná prohlídka knihovny. Protože na letošní červen připadá sté výročí úmrtí Franze Kafky, nesl se další program v duchu připomínky tohoto světoznámého spisovatele. V prostorách budovy je instalována výstava o jeho životě a díle. Žákům byla představena videohra “Playing Kafka“, která zpracovává díla Proces, Dopisy otci a Zámek a byla vyvinuta ve spolupráci s herním studiem Charles Games. Následně žáci vypracovávali úkoly, ve kterých zúročili informace, které se o Franzi Kafkovi dozvěděli.

Všichni si den v Goethe-Institutu užili a odjížděli s motivací intenzivně se věnovat německému jazyku.

školní zpravodaj / 21.čer 2024 L. Špilauerová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024