Školní zářijový zájezd do Londýna

.V pondělí 25. září vyjelo 48 žákyň a žáků autobusem od rampy školní jídelny na osmnáctihodinovou cestu do Anglie. Cesta se zastávkami uběhla poměrně rychle. V ranních hodinách dalšího dne jsme přijeli do Spojeného království a poprvé spatřili typické domky a slavné doubledeckery. Jako první jsme navštívili greenwichský poledník. Následně jsme pluli lodí po řece Temži pod známým Tower Bridge, okolo Big Benu i London Eye. Na vyhlídkové kolo jsme poté zamířili. Po obědě jsme navštívili Sea Life London Aquarium, kde jsme viděli různé druhy mořských ryb, medúzy, žraloky, korály a tučňáky. Potom následovala procházka po londýnských památkách. Večer jsme se setkali s hostitelskými rodinami a odjeli k nim domů.

Ve středu jsme navštívili muzeum voskových figurín, muzeum Madame Tussauds. Bylo pro nás zajímavé vidět celebrity v životní velikosti. Odpoledne jsme jeli do studií Harryho Pottera. Studia jsou překrásně naaranžovaná, je tam vystavena spousta rekvizit z filmů.

Poslední den jsme strávili v zábavním parku Legoland. Podle plánku jsme si prošli téměř všechny atrakce. Program zájezdu jsme zakončili v historickém městečku Windsor, kde jsme si mohli nakoupit suvenýry pro své nejbližší. Večer jsem se sešli u autobusu a vyrazili na cestu zpět.

Celý výlet jsme si moc užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.

Autorem fotografií je David Kvasnička z 9. ročníku.

3171116182112145215925242648760102211319202723

Nikola Brožovská, Anna Jurásková, Veronika Žigová (9.B)

ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

28.10.2024 sudý týden

DNES MÁME PRÁZDNINY!

28. října

29. - 30. října

Podzimní prázdniny

5. listopadu

6. listopadu

Podzimní koncert žáků ZUŠ - aula 18.00 v aule

7. listopadu

17. listopadu

Den boje za svobodu a demokracii

20. listopadu

Rodinný koncert ZUŠ k Roku české hudby - aula 18.00

9. prosince

Zpívání u vánočního stromu v rámci Dne otevřených dveří - Da Capo 17.00, nádvoří školy

Den otevřených dveří + vánoční jarmark

11. prosince

Vánoční koncert žáků ZUŠ pro MŠ

13. prosince

Vánoční koncert Piccola a Da Capa, Kostel Palackého náměstí 18.00 hod.

14. prosince

Vánoční koncert Canzonetty - kostel Palackého náměstí v 17.00 hod.

23. prosince - 3. ledna

Vánoční prázdniny