Dějepisná exkurze

Konec školního roku se nesl ve znamení dějepisných exkurzí. Připraveno bylo pro každého něco. 6. ročníky si prohlédly expozice Jihočeského muzea a vyzkoušely si prostřednictvím muzejních kufříků, jak se žilo v pravěku, konkrétně v době bronzové.

Žáci 7. ročníků se na okamžik vžili do středověku a pokusili se pochopit, jak drsná doba to byla. Vyzkoušeli si v praxi, jak se žilo a pracovalo v této době prostřednictvím výukových programů v areálu archeoskanzenu v Trocnově.

Na 8. ročníky čekal skrytý skvost jižních Čech klášter Zlatá Koruna a taje expozice barokní lékárny. Ocenili také krásy unikátního městského středověkého jádra Českého Krumlova. Ani deváťáci nezůstali stranou-těm se otevřely brány Armádního muzea na pražském Žižkově. Tady je nejvíce zaujaly expozice představující bojovou techniku a zbraně 1. a 2. světové války. Zajímavé byly ale i expozice ostatní, a kdyby mohli, strávili by v muzeu celý den. Bylo vidět, že všichni z exkurzí odjížděli spokojení a hlavně zase o něco poučenější. Věříme, že se na navštívená místa děti budou rády vracet a že se jejich zájem o historii prohloubil.

školní zpravodaj / 19.čer 2024 Mgr. Jarmila Hubená a Mgr. Klára Nejedlá

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024