Výlet do Třeboně

Třídy 3. A a 3. E se vydaly na výlet do Třeboně. První setkání s městem začalo na nádvoří zámku, kde všichni obdivovali fontánku s barevnými rybkami. Po přesunu na hráz už čekala v přístavišti loď. Na palubu se obě třídy hravě vešly i s dalšími výletníky. Stále bylo co pozorovat a co poslouchat. Výklad byl zaměřený hlavně na to, co bylo z horní paluby vidět.

Po hrázi rybníka Svět jsme došli až ke krásné stavbě Schwarzenberské hrobky. Její návštěva a výklad v kapli i v kryptě byla místy překvapující.

Poslední aktivitou byl Dům Štěpánka Netolického na třeboňském náměstí. Expozice byla zaměřena na postavu Štěpánka a jeho celoživotní dílo: rybníky a Zlatou stoku. Děti vyplňovaly pracovní list s hádankami, jejichž odpovědi hledaly po celém muzeu. Mezitím ještě zvládly další doprovodné aktivity.: skládačky, puzzle, interaktivní mapu, skládací dům a největší atrakcí byl funkční model Zlaté stoky na dvoře, kde si všichni mohly hrát s vodou.

Výlet se všem moc líbil a autobusové zpívání "Okolo Třeboně" byl o jen už třešničkou na výletním dortíku.

školní zpravodaj / 12.čer 2024 Jolana Kulačová a Eva Písařová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024