„Hafík“ navštívil školní družinu

Do školní družiny nás přišli navštívit pejskové z výcvikového canisterapeutického sdružení Hafík. Děti se seznamovaly se třemi různými plemeny psů přímo ve třídě ŠD. Po krátké ukázce povelů, které psi spořádaně vykonávali, byli žáci přesvědčeni o tom, že pejskům se dá plně důvěřovat a mohou si s nimi hrát. Nejprve si vyzkoušeli nabídnout pamlsek při atrakci s názvem Piškotovaná. Za hlasitého nadšení děti přistoupily k dalším zábavným hrám. Nejvíce se dětem líbilo probíhání pejsků tunelem utvořeným z jejich nohou, překonávání slalomu, či schovávání a následné hledání piškotů na těle smějících se žáků. Poté dobrovolnice rozdělily děti do čtyř družstev a zapojily je do zajímavých soutěží. Členové vítězného družstva si směli na pár minut půjčit psího kamaráda a zkusit si jeho perfektní výcvik a poslušnost. Odpoledne strávené s Hafíkem bylo příjemné a děti si ho skutečně užívaly.

školní zpravodaj / 13.bře 2014 J. Mlčáková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 29.4.2024