Měsíc věží a rozhleden

Naše školní družina se připojila k 2. ročníku akce Měsíc věží a rozhleden, pořádaný Pohádkovým královstvím. Ve čtvrtek 26.9. děti navštívily Rabenštejnskou věž v Panské ulici v Č. Budějovicích. Věž je ze 14. století, byla součástí původního opevnění města a sloužila také jako vězení. Uvnitř věže jsou vystavené zbraně a brnění, to děti, především chlapce, velmi zaujalo. Malými okénky si děti prohlédly město z výšky. Na konci našeho výletu jsme se ještě zastavili u nejužšího domu ve městě a pak už jsme spěchali do cukrárny pro sladkou odměnu. Podzimní výlet do města se všem líbil.

Na stejné téma jsme ve všech odděleních školní družiny stavěli ze stavebnic různé věže a rozhledny. Starší žáci dokonce vytvořili krásné věže z papíru. Jak se to všem povedlo, můžete posoudit podle fotografií.

měsíc věží v Č. Budějovicích

školní zpravodaj / 2.říj 2013 J. Mlčáková