Asijský den v 5.A

Děti z 5.A tentokrát v rámci svého putování po světě odlétly do Asie. Celý den se nesl v duchu čínského šifrování a soutěžení našich cestovatelských skupin, které sbíraly kilometry k tomu, aby mohly navštívit další krásná místa naší planety. Ráno jsme poznávali ta nejdůležitější „NEJ“ Asie, žáci pomocí atlasu poznávali hlavní města asijských států. Následovala ukázka a ochutnávka asijského jídla, které přinesly samy děti. Díky tomu jsme mohli ochutnat indickou či čínskou kuchyni, vietnamský čaj, wasabi oříšky, koláčky štěstí, mořské řasy a mnoho dalšího. Vše se samozřejmě jedlo čínskými hůlkami, takže byla obrovská legrace. Děti si vyzkoušely sérii soutěží inspirovaných Asií. Poslepu vybarvovaly gejšu, luštily japonské sudoku, co nejrychleji se oblékaly do kimona a čínského klobouku, stavěly hůlkami Velkou čínskou zeď. Den jsme zakončili malováním čínských bannerů, výrobou japonských vějířů či vybarvováním indických mandal.

4320156

školní zpravodaj / 7.bře 2022 Třídní učitelka Lucie Křenková