Pilotáž ekoprogramů

Žáci naší školy dostali možnost podílet se na ověřování nových programů, které připravilo Centrum ekologické výchovy Cassiopea.

Děti ze 4. C se zúčastnily programu Přírodní architekti , který se uskutečnil na zahradě naší školy.

Děti si vytvářely ve skupinkách zahradu a dům svých snů z přírodních materiálů. Podle symbolů na obrázku vznikaly ornamenty z nalezených přírodnin a podle postavení Slunce se snažili pohybovou hrou najít vhodná místa na Zemi. Celé dopoledne děti svou práci tvořily na zahradě naší školy pod vedením zkušené lektorky, která vše měla perfektně připravené a děti tento projekt velice pobavil. Vyšlo nám i počasí a práce, které děti vytvořily, měly nápaditost a fantazii.

Žáci ze 4. B absolvovali přímo v centru program Až dojde ropa. Úkolem bylo přinést si jablko a vědět, odkud pochází. Před začátkem programu se děti mezi sebou chlubily, kdo má jablíčko z větší dálky. Některá byla až z Austrálie! Během programu, který vesměs probíhal na zahradě ekocentra, si děti formou hry měly uvědomit, že ropa může dojít, kolik škodlivin se během transportu ovoce a zeleniny vypouští a že je tudíž lepší kupovat jablka od českých pěstitelů.

školní zpravodaj / 18.říj 2017 Soňa Kořenářová, Jelena Hrdinová

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024