Zdravá „sváča“ v 1. A

Velká přestávka je tady a děti rozbalují boxíky se svačinami. Někdo se nemůže dočkat, protože ráno nesnídal, jiný je zase zvědavý, co mu maminka večer připravila. Ti, co mají sušenky a rohlík se salámem, sice vedou ve třídní hitparádě, ale ti, co mají ovoce a v rohlíku zdravou pomazánku, těm to bude lépe myslet.

1.stupeň naší školy je zapojen do evropského projektu Ovoce a zelenina do škol. Tento projekt byl spuštěn s cílem podpořit zdravé stravovací návyky dětí a zvýšit spotřebu ovoce a zeleniny. Nejen žáci z 1. A měli možnost tento týden ochutnat exotické ovoce a zeleninu, kterou někteří doposud nikdy neochutnali. Největší zájem byl o mango a avokádo.

O hodině prvouky jsme pecku ze snědeného avokáda položili do vody a při dobré péči vyroste avokádový stromek. Děti tak mohou sledovat všechny vývojové fáze rostliny. Náhodným losem byli vylosováni 4 žáci, kteří si pecku odnáší domů. Radovat se může: Eliška Pražáková, Lenka Toncarová, Adam Klíma a Miroslav Matějka.

školní zpravodaj / 29.kvě 2017 P. Václavíková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 16.7.2024