DEN ZDRAVÍ

V rámci projektu Výchova ke zdraví – výchova ke zdravému životnímu stylu se na naší škole uskutečnila ve čtvrtek 18. 5. akce pro žáky 5. a 6. tříd pod názvem Den zdraví. Iniciátorem byla p. Dagmar Dědičová ze společnosti STOBÍK (stop dětské obezitě), se kterou škola spolupracuje již více než 2 roky. V hodinách Rodinné výchovy a v rámci volitelného předmětu Domácnost dostali žáci již řadu zajímavých informací a námětů z oblasti racionální výživy. Tato akce byla určena mladším žákům a byla zaměřena zejména na pohybové aktivity. Během dopoledne měli možnost vyzkoušet dovednosti s míčem pod vedením Mgr. Jana Šustera, člena katedry TV Pedagogické fakulty, cvičení jógy pod vedením Doc., PaeDr. Milady Krejčí CSc, vedoucí katedry Výchova ke zdraví, učili se uvědomit si ovládání sebe sama prostřednictvím „psychoher" pod vedením p. Dědičové a na posledním stanovišti si vyzkoušeli svoji výkonnost v jednoduchých sportovních disciplínách. Tato akce byla námětem jak podpořit zájem dětí o pohybové aktivity, podpořit jejich přirozenou soutěživost. Byla i inspirací pro pedagogy při plánování podobných projektů v rámci tvorby Školního vzdělávacího programu.

školní zpravodaj / 19.kvě 2006 Anna Kubálková, ZŘ pro II. stupeň

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 29.3.2024