Projekt Fibonacci

Ve dnech 8. 10. – 11. 10. 2012 proběhl v Hluboké nad Vltavou seminář „Další vzdělávání učitelů matematiky“, kterého se zúčastnily Mgr. Květuše Mrázová a Mgr. Jana Roglová. V jeho programu bylo mimo jiné i vystoupení učitelů, kteří se aktivně účastní mezinárodního projektu Fibonacci. Jedná se o badatelsky zaměřenou výuku matematiky, zpracovávání a ověřování pracovních listů se zajímavými objevitelskými náměty. Na tomto projektu se podílí i Mgr. Květuše Mrázová, která si připravila zajímavý příspěvek o názornosti výuky prostorové geometrie s využitím šablon na sestavování těles.

Součástí programu byly též dvě ukázkové hodiny matematiky, z nichž jednu si připravila také Květuše Mrázová. Badatelsky zaměřená hodina, kdy si žáci sami na názorných příkladech při skupinové práci odvodili platnost Pythagorovy věty, se všem zúčastněným učitelům včetně hostů z univerzity v Olomouci velice líbila. Kolegyni Mrázové patří zaslouženě velké poděkování za reprezentaci naší školy.

školní zpravodaj / 19.říj 2012 Za PK matematiky Jana Roglová

Školní zpravodaj 2. stupeň