Informace o přijímacím řízení 2010/2011

• Každý žák má možnost podat až 3 přihlášky pro prvé kolo přijímacího řízení.
  • Ředitel střední školy stanoví kritéria přijímacího řízení, která musí být vyhlášena prokazatelným způsobem (např. vyvěšena na veřejně přístupném místě ve škole, nebo zveřejněna na webových stránkách školy) nejpozději do 31. ledna 2011. Vyhlášením se kritéria příjímání stávají závaznými pro příslušné kolo přijímacího řízení a nemůže docházet k jejich změně. -V případě konání přijímací zkoušky vypíše ředitel dva termíny konání zkoušky. Uchazeč si vybere jeden z termínů, který uvede na přihlášku.

Krok za krokem

• Pokud originál tiskne škola, vyplňte závaznou přihlášku, kterou odevzdáte nejpozději do 10. února 2011 třídnímu učiteli. V případě, že si přihlášku budete vyplňovat sami, formulář zakoupíte v prodejně SEVT, vyplníte a necháte ve škole potvrdit .
  • Poslední týden v únoru ( termín bude upřesněn ) si vyzvednete kompletní přihlášky a zápisový lístek.
  • Přihlášku podepíšete, necháte potvrdit lékařem, pokud to střední škola požaduje a do 15. března 2011 doručíte na střední školu.
  • Zápisový lístek uschováte.
  • Po obdržení rozhodnutí o přijetí odevzdáte doplněný a podepsaný zápisový lístek na vybranou střední školu do 5 pracovních dnů. Tím potvrdíte svůj zájem o studium na zvolené škole. V případě, že zápisový lístek neodevzdáte v daném termínu škola s Vaší dcerou / synem nebude počítat.
  • Každý žák má pouze jeden zápisový lístek, který může vzít zpět jen jednou a předat na jinou školu.
  • Žáci, kteří nebudou přijati v prvním kole mohou podat neomezený počet přihlášek do dalších kol. Přijímací řízení trvá až do konce srpna.

Přehled důležitých termínů

• do 30. listopadu 2010 odevzdání přihlášek na studijní obory s talentovou zkouškou
  • do 30. října 2010 stanoví ředitelé kritéria pro obory vzdělávání s talentovou zkouškou
  • do 31. ledna 2011 stanoví ředitelé středních škol kritéria a termíny přijímacích zkoušek pro ostatní obory