Návštěva "Preventivního vlaku"

Dne 21. dubna se naše třída 9.A. zúčastnila besedy o dodržování pravidel v blízkosti kolejí. Beseda se skládala ze tří částí. Každá část byla v jednom vagonu. V prvním vagonu se nacházelo muzeum historie Českých drah.Viděli jsme mnoho historických exponátů např. „štípačky lístků“, historické uniformy, jízdní řády, mapy a odznaky. Celým vagonem nás provedl přívětivý starší pán, který nám vše důkladně předvedl a vysvětlil. V druhé části jsme zhlédli film o nebezpečí na kolejích. Po skončení filmu jsme diskutovali jak předejít úrazům na kolejích. Nevěřili jsme, že se takové nehody vůbec mohou stát, ale pán, který s námi diskutoval, nám ukázal dostačující důkazy o tom, že tyto nehody se opravdu stávají.Třetí vagon byl pro nás nejzajímavější. Byl to vagon o první pomoci. Naučili jsme se zde, jak zastavit tepenné krvácení, jak podat první pomoc dýcháním z úst do úst a jak postupovat při otevřené zlomenině. Jsme rádi, že nám škola umožnila nacvičit si postup v krizové situaci nanečisto. Po návštěvě preventivního vlaku jsme odcházeli s přesvědčením, že dokážeme poskytnout první pomoc člověku v nouzi. Tato zkušenost je pro nás velmi cenná a myslíme si, že by tento vlak mělo navštívit více lidí, protože umírají spousty lidí naprosto zbytečně.

školní zpravodaj / 28.dub 2009 Žáci 9. A

Školní zpravodaj 2. stupeň