Návštěva Goethe-Institutu Prag

Ve středu 7. června se za odměnu vydali vítězové jednotlivých kategorií soutěžního klání v předčítání německého textu “Bücherwurm Südböhmen“ na návštěvu Goethe Institutu v Praze. Byla mezi nimi i žačka naší školy Alena Šimánková. Vedle Jihočechů se do krásné secesní budovy sjeli i předčítači z Olomouckého a Pardubického kraje. Po krátké přednášce o poslání této kulturní organizace Spolkové republiky Německo proběhla komentovaná prohlídka knihovny. Na závěr byla pro účastníky připravena interaktivní hra, ve které měli možnost si ověřit své znalosti německého jazyka a reálií.

V budově je v současné době instalována výstava věnovaná německému spisovateli Otfriedu Preußlerovi, který se narodil v Liberci a je autorem děl pro děti Malá čarodějnice či Čarodějův učeň.

školní zpravodaj / 12.čer 2023 L. Špilauerová

Školní zpravodaj 2. stupeň