Bücherwurm – finále

Ve čtvrtek 20. 4. proběhlo v Goethe Centru Jihočeské univerzity finále soutěže Bücherwurm Südböhmen, tedy soutěže v předčítání německého textu. V letošním ročníku se předčítalo z knihy “Ich, Zeus, und die Bande vom Olymp“ od Franka Schwiegera. Autor zde vtipně a jednoduše přibližuje starořeckou mytologii.

V odborné porotě tentokrát zasedli Ivana Šimánková z Českého rozhlasu, rétor a pedagog Jan Nepomuk Piskač, lektorka PF JU Christina Bernögger z Rakouska a německý student Tobias Böhm z Bavorska.

Naši školu reprezentovala Alena Šimánková z 8. A, která svou interpretací zastínila výkony ostatních účastníků a svou kategorii jednoznačně vyhrála. Jako cenu získala diplom, průkazku do knihovny Goethe Centra, knihu, blok a exkurzi v Goethe-Institutu v Praze.

Alence děkujeme za vzornou reprezentaci školy. A již se těšíme na příští ročník soutěže a další šikovné čtenáře.

školní zpravodaj / 25.dub 2023 L. Špilauerová

Školní zpravodaj 2. stupeň