Výlet 4. tříd do Tábora

Město Tábor si jako cíl školního výletu vybrali žáci 4.B a 4.C. Jelikož se zajímají o dějiny, zamířili si to dne 21.5. do Housova mlýna, kde se potkali se skutečnými husity. Seznámili se zde s životem prostého lidu v době husitské, vyzkoušeli si různé způsoby boje husitů, vyslechli příběh o upálení Mistra Jana Husa a stali se aktivními účastníky tohoto příběhu. Také prohlídka krásného husitského města s průvodcem byla zajímavá.

A takto o zážitcích z výletu napsali někteří žáci:

Liďáková Michaela, 4.C

Ve středu jsme byli ve městě Tábor. Nejvíce se mi líbil Housův mlýn. Měli tam ukázku středověkých mučících nástrojů. Bylo tam hezké divadlo, házení seker, mohli jsme si vyrazit minci. Na náměstí měli hezký kostel a byli tam také trhy. V muzeu měli sochu Jana Žižky a velké kádě. Měli jsme krásné počasí a ve městě Tábor se mi líbilo.

Rozboud Aleš, 4.B

Dne 21.5. jsme jeli na výlet do města Tábor. Nejprve jsme měli rozchod na náměstí, zrovna tam byl trh. Většina dětí si tam koupila kaktus. Pak jsme šli do Housova mlýna. Cestou byl krásný výhled na celé město Tábor, jediné co ho kazilo, bylo tenisové hřiště. Až jsme tam došli, museli jsme chvíli počkat, protože tam ještě byla jiná skupina. Pak nás tam pustili. Bylo to tam hezké. Ukázali nám tam mučící nástroje a zahráli nám tam divadlo. Legrační bylo, když řekli větu: „ Nyní se přesuneme do středověku.“ A ze stromů se vynořila helikoptéra. V Housově mlýně to bylo hezké. Potom jsme šli ještě jednou na náměstí, měli jsme tam rozchod 20 minut. Pak jsme šli do autobusu. Bylo to hezké, chtěl bych tam znovu.

Buštová Tereza, 4.C

Ve středu jsme navštívili město Tábor. Průvodce nám řekl, že Tábor je druhé největší město v Jihočeském kraji a že má 35 tisíc obyvatel. Když nám dali rozchod, šla jsem se podívat do kostela a na radnici. Když jsme se zase sešli, šli jsme na Housův mlýn, tam jsme vyplnili kvíz a naučili nás pozdrav husitů: „Ktož sú.“ Potom nám ukázali, jak se ve středověku mučili lidi. Zavřeli nás do klece a ukázali nám nástroj zvaný housle. Mohli jsme si nakreslit svůj vlastní erb a taky nám zahráli divadlo. Výlet se mi moc líbil.

Nápravníková Natálie, 4.B

Byli jsme v Táboře. Nejdříve jsme si něco koupili a potom jsme šli do Housova mlýna, kde jsme si říkali: „Bratře, sestro!“ Byla jsem v kleci. Bylo to moc hezké. Doufám, že tam zase někdy pojedeme.

Buzková Barbora, 4.C

Ve středu jsme jeli na výlet do Tábora. Navštívili jsme Žižkovo náměstí, kde byly trhy. Potom jsme byli v Housově mlýně, kde jsme měli připravené atrakce, takže jsme si to tam hodně užili. Byl to krásný zážitek.

Pranevská Magdaléna, 4.B

V autobuse to bylo dobré, cesta uběhla rychle. Když jsme přijeli, tak jsme hned šli na náměstí. Bylo to hezké, i když docela malé náměstí. Byl tam kostel, malé trhy, cukrárna a spousta soch. Pak jsme šli do Housova mlýna, byl tam pro nás připravený program. Házelo se sekyrkami, kupovali a vyráběli se mince, vyráběli se erby a pak nám předváděli představení o Janu Husovi. Já jsem si koupila minci a vyrobila si dva erby. Pak jsme šli zpátky, chvíli jsme si oddychli a šli jsme k autobusu. Cesta byla zase rychlá, výlet do města Tábora se mi moc líbil.

1819137824511122123631691201720224141015

školní zpravodaj / 27.kvě 2014 K. Uhlířová