Den zdraví ve 4. ročníku

V průběhu každého školního roku probíhají na 1. stupni projektové dny na dané téma. Stejně je tomu tak i v letošním školním roce, ve kterém je společným tématem zdravý životní styl.

V pondělí 20. května proběhl Den zdraví ve čtvrtém ročníku. Obsahem tohoto dne bylo propojení učiva různých předmětů v jeden tematický výukový celek, jehož cílem bylo uplatnit dosud nabyté znalosti a vědomosti z celoročního projektu Pokusné ověřování programu Pohyb a výživa.

V dopolední části programu žáci ve svých třídách prováděli různé aktivity, např. třídili zdravé potraviny a potraviny zákeřných kostek, ve skupinách navrhovali celodenní zdravý jídelní lístek, v hodině matematiky počítali slovní úlohu z oboru nakupování potravin, v hodině angličtiny si zopakovali slovní zásobu na téma food a měli při ochutnávce naslepo poznat některé potraviny. Ve 4.B maminky přichystaly pro děti úžasné zdravé svačinky a tím přispěly k dobré pohodě a náladě ve třídě. Pohybovou část dopoledního programu zpestřil turnaj ve vybíjené mezi třídami.

Odpoledne mezi nás zavítali i rodiče a sourozenci. Společně jsme strávili odpoledne ve školní tělocvičně. Program byl zahájen výstavou žákovských prací, pokračoval ukázkou pohybových vystoupení dětí z jejich volnočasových aktivit. Následovala rozcvička ve dvojicích pod vedením lektora pro oblast pohybu z projektu POP PaV L.Michalova a cvičení z testové baterie Unifittestu, kde si všichni mohli svoji tělesnou zdatnost porovnat s výkonnostními tabulkami. Paní Dvořáčková, maminka žákyně ze 4.A, připravila cvičení s hudbou a poslední část programu byla vymezena pro Jeroma Cola, rodilého mluvčího, s nímž účastníci bez rozdílu věku hráli hry s komentářem v angličtině.

Děkujeme všem rodičům, kteří se aktivně zapojili do projektu a věříme, že si ho společně se svými dětmi užili.

9424152711825614282252029301611263137801917221102312

školní zpravodaj / 24.dub 2015 J. Hrdinová a M. Michalovová