Bücherwurm – finále

Ve středu 24. 4. se v prostorách Goethe Centra Jihočeské univerzity uskutečnilo finále soutěže v předčítání německého textu “Bücherwurm Südböhmen“. Pro letošní rok byla vybrána kniha “Das doppelte Lottchen“ (v češtině vyšlo pod názvem Luisa a Lotka) od německého autora Ericha Kästnera, jehož dvě výročí si letos připomínáme, a sice 125 let od jeho narození a 50 let od jeho úmrtí.

V odborné porotě letos zasedli: Ivana Šimánková a Lucie Podroužková z Českého rozhlasu, Rakušanka Christina Bernögger, Jana Hofmannová z Katedry germanistiky PF JU a její německý manžel Erich Hofmann.

Naši školu reprezentovala vítězka školního kola Klára Mlezivová ze 7. C, která svým výkonem porotu zaujala, avšak o maličko lepší byla soutěžící učící se německý jazyk o dva roky déle.

Všichni účastníci soutěže byli pochváleni a jako cenu obdrželi diplom, průkazku do knihovny GC, semínka pomněnek (protože tajné heslo Luisy a Lotky znělo Vergissmeinnicht – tedy pomněnka) a upomínkové předměty.

Ve stejný den také proběhlo hlasování o cenu publika na Facebooku. Zde Klára obdržela nejvyšší počet lajků.

Klárce děkujeme za vzornou reprezentaci školy a věříme, že její příklad inspiruje šikovné čtenáře k účasti v příštím ročníku.

školní zpravodaj / 29.dub 2024 Mgr. Lenka Špilauerová

Školní zpravodaj 2. stupeň