Školní výlet 5.A, 5.B

Ke konci školního roku se třídy 5. A a 5. B vydaly do Českého Krumlova. Říkáte si, tak blízko? I blízko se dají zažít krásné věci. Čekalo nás divadelní představení na otáčivém hledišti v zahradách krumlovského zámku. Na divadle jsme prošli celou českou historii. Moc se nám líbilo vtipné zpracování herců. Nejvíce jsme si užili točení točny a postavu Rudolfa II či Marie Terezie. Po procházce Krumlovem jsme dorazili do starého fotografického ateliéru, který založil Josef Seidel. Zde jsme strávili čas v temné komoře, kde nám pan kurátor vysvětlil, jak se vyrábí černobílé fotografie, ale ne ty digitální. Poté jsme se oblékli do oblečení podle toho, jak se žilo před sto lety. V ateliéru nám půjčili různé rekvizity – klobouky, deštníky, brýle, staré dalekohledy nebo šálky s čajem, a mohli jsme se v dobových kostýmech vyfotografovat. Z výletu jsme odjížděli s krásnou památkou na celých společných 5 let školní docházky a vůbec nám nevadilo, že jsme při cestě na autobus zmokli.

školní zpravodaj / 27.čer 2022 Linda Zrzavecká Konrádová a Lucie Mašková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 29.3.2024