Kouzelníci ze 4.A v Černém jezeře

Přijď za námi v ten modrý svět, nad zemí náš zpěv neslyšet… Touto větou začínal náš další kouzelnický den, který se nesl v duchu druhého kouzelnického úkolu Turnaje kouzelníků. Dětem bylo odebráno to, na čem jim nejvíce záleží – jejich uspořené peníze z Gringottovy banky. Po celý den získávaly indicie k tomu, aby ukradené věci získaly zpět. Zahrály si běhací pexeso, vytvořily krásné plakáty o vodních živočiších, na které může kouzelník v Černém jezeře narazit. Většině žáků se zalíbila „tipovačka“, ve které sázeli diamanty na své znalosti z různých oblastí. Nejdůležitější úkol nás ještě čekal. Každá kouzelnická kolej musela projít okolo ďasovců, vodních řas, vstoupit do jezerního města a domluvit se s jezerním člověkem, který jim šifrou sdělil, kde se jejich ukradené poklady nachází. Vše dopadlo dobře a my si celý den náramně užili!

školní zpravodaj / 10.kvě 2021 Lucie Křenková

Veřejný profil zadavatele | MŠMT | RVP | 19.4.2024