Projekt Comenius

Sharing culture across borders## (Podílení se na kultuře přes hranice) Partnerské školy: - The Warriner School, Banbury, Bloxham, Oxfordshire, the UK (škola koordinující celý projekt) - Juan Ramon Jimenez School, Moguer, Huelva, Spain - ZŠ a ZUŠ Bezdrevská, České Budějovice, Czech Republic - Publiczne Gimnazjum, Bialystok, Poland - Bergvisskolan, Bergvik, Halsingland, Sveden - Giovanni Pascoli School, Giorgio Jonico, Puglia, Italy Téma projektu: Společný projekt zahrnuje průzkum a výměnu nápadů, které se týkají podobností a rozdílů v kulturním dědictví se zaměřením na důležité umělce, hudebníky a spisovatele a na lidové umění. První rok projektu byl zaměřen na vizuální umění /lze zkoumat zrakem/, druhý na mluvené a psané slovo a třetí na hudbu. Kdo projekt zpracovává? Projekt budou zpracovávají přihlášení a vybraní žáci naší školy za pomoci pedagogů, jazykem prezentace je angličtina. Během tříletého období se na jednotlivých školách, které se projektu účastní, odehrají setkání žáků a učitelů, kteří na projektu pracují. Na těchto setkáních probíhá výměna prezentací a aktivní zhodnocení činnosti. Tyto schůzky jsou také jedinečnou příležitostí k navázání přátelství s žáky a studenty zúčastněných škol z dalších pěti zemí Evropské Unie.

Školní zpravodaj 1. stupeň

28.3.2024 L