Účast v projektu EU Comenius

Naše škola se přihlásila a byla vybrána do projektu EU, který má za úkol umožnit žákům a učitelům poznávání různých škol v Evropě. Vše se bude odehrávat na základě práce na společných úkolech. Byla zařazena do skupiny spolu se školami ze Švédska (Bergvisskolan), Itálie (Instituto Comprensivo Statale "Giovanni Pascoli", San Giorgio Jonico), Polska (Publicne Gimnazium Bialystok), Španělska (I. E. S. Juan Ramon Jimenes, Moguer) a hlavně s koordinující školou z Velké Britanie (The Warriner School Bloxham, nedaleko Oxfordu). Přípravné schůzky, která se konala ve dnech 19. - 23. ledna 2005 v Bloxhamu, se za naši školu zúčastnila RNDr. Helena Mráčková a zástupkyně ředitele Mgr. Anna Kubálková. S partnerskými školami se domluvily na společných tématech, které by zajímaly žáky všech zúčastněných zemí. Jedná se o oblasti výtvarného umění, dějin, literatury a hudby. Žáci zúčastněných škol budou prostřednictvím internetu prezentovat známé osobnosti své země či regionu z výše uvedených oblastí. Shromáždí informace o sobě, své škole, své zemi prostřednictvím videonahrávek, výtvarných prací, článků, fotografií apod. Vše bude připraveno ke vzájemné výměně při osobních setkáních žáků a učitelů. V naší škole by mělo být toto setkání v červnu roku 2006. Do tohoto projektu se bude moci zapojit celkem asi 300 žáků ZŠ i ZUŠ a 30 pedagogů. Máme radost, že žáci přijímají projekt s nadšením, těší se, že poznají školy v jiných zemích a najdou si nové kamarády. Uvidíme, zda počáteční nadšení neopadne vzhledem k tomu, že komunikace mezi zapojenými školami by měla probíhat v anglickém jazyce. Doufáme však, že toto vše bude právě motivací ke zlepšení svých jazykových znalostí. Celý projekt bude probíhat 3 roky a doufáme, že splní to, co je jeho cílem i názvem SDÍLENÍ KULTURY PŘES HRANICE.

školní zpravodaj / 31.led 2005

Školní zpravodaj 1. stupeň